Strona główna
2-9 WRZEŚNIA WE LWOWIE ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNY SYNOD BISKUPÓW UKRAIŃSKIEGO KOŚCIOŁA GRECKOKATOLICKIEGO Drukuj Email

 

Tematem synodu będzie ewangelizacja i migracja. Z tego powodu Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Patriarcha Lubomir zwrócił się do wiernych z «Nawoływaniem do modlitwy za udane przeprowadzenie synodu biskupów Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego». Według słów patriarchy, tego roku synod będzie rozpatrywać dwa główne tematy: ewangelizację i migrację. O czym zachid.net zawiadomiono w departamencie informacji Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Tematem synodu będzie ewangelizacja i migracja. Z tego powodu Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Patriarcha Lubomir zwrócił się do wiernych z «Nawoływaniem do modlitwy za udane przeprowadzenie synodu biskupów Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego». Według słów patriarchy, tego roku synod będzie rozpatrywać dwa główne tematy: ewangelizację i migrację.

O «To bardzo ważne wydarzenie w życiu Kościoła, przecież na synodzie zbierają się wszyscy nasi biskupi z Ukrainy i osiedli..., żeby wspólnie zastanowić się nad potrzebami naszego Kościoła i podjąć odpowiednie decyzje”, - powiedział Patriarcha Lubomir.

www.zachid.net

 
Diecezja Buczacka (UKGK), Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting